Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Reabilitacinis fitnesas (Kinezio treniruotės)– tai pakankamai nauja fizinės kultūros kryptis. Fitnesas – ne sportas. Fitnesas, juolab reabilitacinis, sveikatos turėtų pridėti, o ne atimti.

Mūsų kūnas Kūrėjo buvo sutvertas judėjimui. Judėjimas – tai gyvenimas. Tai, kaip mes šiandien naudojame savo kūnus, gamtoje apskritai nebuvo numatyta. Iš čia ir kyla visos problemos, o kai jos kyla, žmogus kreipiasi į gydytoją. Gydytojas, suprasdamas kame problema, rekomenduoja žmogui dirbti su savo kūnu, stiprinti raumenis ir nervų sistemą, spręsti ir koreguoti iškilusias problemas. Tačiau gydytojas neturi galimybių, laiko ir reikiamų žinių, kad užsiimti su žmogumi fizine veikla. Rūpintis savo sveikata - tai Jūsų pačių, o ne gydytojo darbas.

Jūs einate į sporto salę, ir ten taip pat – kaip pasiseks. Greičiausiai Jums paskirs apkrovas (galbūt teisingas), tačiau niekas neatliks Jūsų kūno problemų testavimo, ir nedirbs kryptingai tų problemų sprendimo linkme. Todėl daugumoje atvejų Jūs tiesiog užrakinsite problemas arba laikinai vieną problemą pakeisite kita. Aš jau net nekalbu apie grupinius užsiėmimus, kur tiesiog nėra galimybės užsiimti su vienu konkrečiu žmogumi.

Štai tokiose situacijose ir reikalingas reabilitacinis fitnesas. Tai individualus darbas būtent su Jumis, Jūsų kūnu. Tai – pilnavertis užsiėmimas, kurio metu sprendžiamos būtent Jūsų problemos. Kartais tokie užsiėmimai vyksta bendradarbiaujant su gydytoju ir kineziterapeutu, tada gaunama dviguba nauda. Reabilitacinis fitnesas yra keleto disciplinų sankirtoje, pakankamai sudėtinga veikla.  Nuolatinis mokymasis ir džiaugsmas, kai pavyksta pasiekti norimų rezultatų. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai darbas su klientu eina „viena banga“. Jei mano dėstymas Jums atrodo nesuprantamas ir neįtikinantis - galbūt mes kalbame skirtingomis „kalbomis“, ir aš, kaip treneris, nelabai galėsiu Jums padėti. 

Šiuo paaiškinimu nenorėjau nieko apkalbėti, įžeisti ar užgauti. Bet kokioje profesijoje yra žmonės, mylintys savo darbą visa širdimi, ir yra tiesiog pašaliečiai.