Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Visi ne kartą esame girdėję ir jau pripratę prie frazės „man skauda nugarą“. Tačiau nedaugelis susimąsto, kas iš tiesų slypi už šių žodžių. Įprastai, kalbant apie nugarą, žmogus įsivaizduoja stuburą, kuris staiga dėl kažkokios priežasties pradeda skaudėti.

Tačiau prisiminkime, kad stuburą sudaro daugybė slankstelių (32 – 34), daugelyje vietų slanksteliai yra sujungti tarpslanksteliniais diskais. Stuburas yra kaulas, o paties kaulo skaudėti negali, tad skauda stuburą juosiančius minkštuosius audinius (raumenis, raiščius, fascialinius audinius) ir tarpslanksteliniai  (facetiniaisąnariai , būtent jie ir turi daugybę nervinių galūnių. Taigi, kalbėdami apie nugaros skausmą, iš tiesų kalbame apie raumenų ir  audinių skausmą ir jų uždegimą . Šiam skausmui atsirasti priežasčių gali būti ne viena, tačiau dažniausiai pasitaikanti - stuburo giliųjų raumenų nesugebėjimas atlikti savo funkciją.

Dėl įvairių priežasčių gilieji raumenys persitempia, kyla spazmai ir uždegimai, būtent tai ir sukelia skausmą. Įprastai gydytojai tokius uždegimus malšina vaistais, skiria fizioterapiją, masažus. Pradžioje šios priemonės suteikia palengvėjimą, tačiau bėgant laikui problema tik aštrėja, jei nespręsti pačios esmės. Vienintelis būdas įveikti problemą – nustatyti priežastį ir užsiimti tinkama fizine veikla. Vienas geriausių fizinės veiklos variantų – reabilitacinis fitnesas.