Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Vienintelis, kuris tave palaiko, yra tavo stuburas.

Ilgos eilės pas neurologus. Laukiančiųjų daug, o norinčių patekti dar daugiau. Žmonės kreipiasi su įvairiomis problemomis ir klausimais, ir daugumą jų kankina nugaros skausmai. Nugaros skausmai gali kilti dėl įvairių priežasčių. Būtent tam yra reikalingas gydytojas. Daugumoje atvejų gydytojas gali atlikti tyrimus ir diagnozuoti susirgimo priežastį.

Statistika, kuri pateikiama daugelyje apžvalgų, ir kuria remiantis kuriama dauguma juosmens srities skausmo gydymo procedūrų tokia: <1% visų atvejų – specifinė spinalinė patologija (onkologija, slankstelių lūžiai ir t.t.), ~ 5-10% visų atvejų – radikulopatija (visų „mėgiamos“ išvaržos, kuriomis mus gąsdina), ir galų gale - 90-95% atvejų - tai nespecifinis skausmas juosmens srityje

O kas toliau? O toliau dauguma žmonių eina tradiciniu keliu – kaip sakoma, pramintu takeliu. Vaistai, blokados, tepalai ir vėl gydytojai. Visa tai gali padėti (o gali ir nepadėti), tiksliau nuslėpti raudoną lemputę, signalizuojančią apie gaisrą mūsų organizme. Visos šios priemonės niekaip nesprendžia nugaros skausmų problemos, jos tik maskuoja ją iki sekančio karto. Visi mes puikiai žinom, jog nėra vaistų be pašalinio poveikio, ir jie turėtų būti vartojami tik tada, kai be jų apsieiti neišeina ir tik gydytojui paskyrus.

Tad kokia išeitis? O išeitis dažniausia yra, tik ne visiems ji maloni – užsiimti savimi, savo sveikata. Tai užsiėmimai teisingu fiziniu aktyvumu. Ties žodžiu „aktyvumas“ daugelis iškart įsivaizduoja didelių pasiekimų sportą, tačiau tai visiškai ne tas pats. Yra įvairūs aktyvumo būdai, įvairios metodikos, tačiau bet kokiu atveju teks atplėšti užpakalį nuo sofos ir lengvai paprakaituoti. Kas mainais? Mainais – sveikatos pagerėjimas, pagarba sau, vaistų atsisakymas ar bent jau mažinimas, džiaugsmas, jog gali gyventi pilnavertį gyvenimą.

 Reabilitacinio fitneso metodikos leidžia jums išspręsti šią problemą. Gauti pagalbą, pajausti motyvaciją, rezultatą, išmokti savarankiškai palaikyti save reikiamoje formoje ir gyventi be skausmo – visa tai gali suteikti reabilitacinis fitnesas. Mano užduotis yra padėti jums tai pasiekti. Primenu, jog prieš pradedant užsiėmimus, būtina pasikonsultuoti su gydytoju.