Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Vienintelis, kuris tave palaiko, yra tavo stuburas.

AR GALIMA UŽSIIMINĖTI reabilitaciniu fitnesu, KAI NUSTATYTA „DIAGNOZĖ“ – JUOSMENS SRITIES STUBURO IŠVARŽA? 

Gydant tarpslankstelinę juosmens išvaržą, gydytojai naudoja tiek medikamentinę, tiek fizinę terapiją. Vaistiniais preparatais galima tik numalšinti uždegimą ir laikinai atsikratyti skausmo pojūčio, bet išspręsti problemą tik vaistų pagalba yra neįmanoma. Tačiau užtvirtinti pasiektą efektą galima pratimais. Reabilitacinio fitneso fizinių kompleksų sistema leidžia sutvirtinti raumenis ir sugrąžinti kūnui lankstumą ir judrumą.

Iki 20-ties metų tarpslankstelinį maitinimą teikia kraujotakos sistema, tačiau nuo tokio amžiaus naudingų komponentų pristatymas kūne vyksta difuzijos būdu iš gretimai esančių raumenų audinių. Tinkamai šis procesas vyksta tik esant taisyklingam viso kūno ir jo elementų judėjimui. Esant tarpslankstelinei išvaržai, organizmas stengiasi sumažinti skausmo pojūčius, užfiksuojant probleminę vietą (funkcinis blokas). Tada maitinimas sutrinka, ir slanksteliams pradeda trūkti naudingų medžiagų, kurias naudoja atstatymui.

Reabilitanis fitnesas, kai yra juosmeninės stuburo dalies išvarža, padeda atstatyti taisyklingą slankstelių judėjimą ir naudingų medžiagų patekimą į probleminę vietą. Čia visi judesiai nukreipti į koordinacinės raumenų veiklos gerinimą ir nervinių galūnių užspaudimo šalinimą. Tai vienintelis būdas ne tik atsikratyti simptomų ir skausmo, bet ir išspręsti problemą iš esmės. Todėl egzistuoja vienintelis atsakymas į klausimą - esant tarpslankstelinei stuburo išvaržai, atlikinėti specialius pratimus yra būtina ir gyvybiškai svarbu. 

Dažnai tokie užsiėmimai vyksta bendradarbiaujant su gydytoju, kineziterapeutu ir masažuotojų. Tada gaunama dviguba nauda.